+(00) 123-345-11

10-ty dzień pożaru w Wilkowie - OSP Świerzawa

10-ty dzień pożaru w Wilkowie - OSP Świerzawa

10-ty dzień pożaru w Wilkowie

  • Mateusz Ratajczak

To już dziesiąty dzień nieustannej walki z pożarem w miejscowości Wilków. Całe szczęście pożar ten jest już w ostatniej fazie, dzięki czemu stwarza on coraz mniejsze zagrożenie dla okolicznych miejscowości, mieszkańców oraz środowiska. Według codziennych, kilkakrotnych testów wykonywanych przez grupę ekologiczno-chemiczne, które nie stwierdzają stężenia niebezpiecznych dla zdrowia i życia substancji, pożar ten wytwarza na tyle znikome cząsteczki substancji chemicznych by nie zagrażać środowisku oraz mieszkańcom.

Dotychczas poprzez działania wynikające z powyżej wspomnianego pożaru opon, doznaliśmy szkód w sprzęcie (odcinki gaśnicze różnego przekroju i w ilości którą podamy gdy wszystko zostanie dokładnie sprawdzone po zakończeniu działań ratowniczo gaśniczych) oraz samochodzie Volvo (619d82) który podczas działań odmówił posłuszeństwa. Autopompa nie była w stanie dalej pracować, gdzie dzięki niezawodnemu serwisowi gwarancyjnemu udało się zorganizować serwis w ramach jej gwarancji i to na miejscu, bez konieczności doprowadzenia pojazdu do producenta zabudowy.

Podczas działań, przy pożarze kilkoro ratowników spoza naszej jednostki doznało zasłabnięć, jednak w ogólnej statystyce, nikomu nie stało się nic poważnego, z czego zdecydowanie należy być zadowolonym.

Poniżej kilka zdjęć wykonanych za pomocą drona w dniu wczorajszym, podczas zmian kierowców na ponownie pracującym najnowszym nabytku naszej jednostki, tj. Volvo FMX (619d82).

Chcesz zobaczyć podobne informacje?

Zobacz jeszcze

Dnia 24.11.2023r. o godzinie 19:03 zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Rzeszówek.(...)

Poniżej przedstawiamy działania ratowniczo-gaśnicze, miejscowe zagrożenia oraz ćwiczenia w których(...)

Dnia 11.10.2023r. zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Janochów. Według zgłoszenia, miał(...)

Dnia 03.10.2023r., tuż po powrocie z działań ratowniczych wynikających z(...)

Dnia 03.10.2023r. o godzinie 19:14 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym(...)

Dnia 30.09.2023r. odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze. Jest nam niezmiernie(...)

W związku z planowanym zadaniem zakupu nowego pojazdu ratowniczo gaśniczego,(...)

Dla tych którzy nie mają okazji spacerować po naszej miejscowości,(...)

Jeśli masz ochotę, ucz się z nami!

Sprawdź czy wiesz!

Kurs ma na celu weryfikację podstawowych umiejętności udzielania pierwszej pomocy, osobom poszkodowanym.

Test ma za zadanie zweryfikować wiedzę ogólną na poziomie średnim.